US MARKETOtevírá za: 9 h 2 m
DOW JONES-0,29 %
NASDAQ+0,00 %
S&P 500-0,07 %
META+2,60 %
TSLA+6,75 %
AAPL+1,02 %

Akcie a zlato: S&P 500 propadne na 1 000 bodů a zlato vyletí na 2 500 USD za unci, tvrdí stratég David Tice

David Tice, bývalý hlavní portfoliový stratég Federated Investors a v současnosti šéf vlastní investiční společnosti, se zařadil k největším medvědům (pesimistům) na akciovém trhu. Pro kanál Fox News uvedl, že během 18 měsíců vidí index S&P 500 na 1 000 bodech. Naopak extrémně pozitivní je v případě zlata, kterému do tří let predikuje růst až na 2 500 USD za trojskou unci.

"Vidím situaci podobně jako v 1999 a 2007. V obou případech lidé propadali euforii, rostly úvěry, centrální banky povolily otěže - a skončilo to velkým průšvihem," uvedl David Tice.

Zadlužení soukromého sektoru se podle stratéga přesunulo do státních pokladen. "Fed i ECB svou politikou postupně doslova zničí své měny," upozorňuje Tice. V době dlouhodobého ekonomického nástupu Číny a snahy o volnější obchodování s jüanem jistě příznačné varování.

Rostoucí výnosy amerických dluhopisů (končí Operace Twist amerického Fedu - pozn. red.) považuje David Tice za začátek splasknutí bubliny na státních dluhopisech.

Fed a jeho operace Twist: Jaký je její pravý účel?

Americkým akciím predikuje v příštích měsících silný pokles. Důvody jsou jasné: "Akcie na mladých trzích zaostávají, evropská ekonomika zpomaluje, Čína zpomaluje, ropa zdražuje - americká ekonomika dříve nebo musí zpomalit," nenechává se ukonejšit slušnými americkými makrodaty David Tice.

Zdroj: fox business news

Medvědí trhRallySvětové akcieZlato
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika