US MARKETOtevírá za: 15 h 59 m
DOW JONES-0,27 %
NASDAQ-0,38 %
S&P 500-0,39 %
META-0,52 %
TSLA+0,51 %
AAPL-0,92 %

Čtvrtletní zisk automobilky Ford klesl o více než polovinu

Čistý zisk americké automobilky Ford Motor se ve třetím čtvrtletí propadl o 56 % na 957 milionů dolarů (23,7 miliardy Kč) kvůli nižším tržbám a nákladům na svolávání vozů. Hospodářské výsledky podniku zasáhly rovněž komplikace spojené s uvedením nového dodávkového automobilu Super Duty na trh.

Redakce IW
Redakce IW
27. 10. 2016 | 13:10
Ford Motor

Čtvrtletní tržby společnosti klesly o 6 % na 35,9 miliardy dolarů. Celosvětový objem prodeje se snížil o 4 % na 1,5 milionu automobilů.

Bez zahrnutí mimořádných položek vydělala firma 24 centů na akcii. Zisk tak překonal očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali pouze na 20 centů na akcii.

Ford je druhou největší americkou automobilkou za konkurentem General Motors. Ten v úterý oznámil, že ve třetím čtvrtletí zdvojnásobil čistý zisk na 2,8 miliardy dolarů.

Zdroj: Bloomberg

Americké akcieFord MotorVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #13: Čínské kovy a méně práce

Nahoru, nebo dolů #13: Čínské kovy a méně práce

20. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Podcast